System planuje się wdrożyć w Trzebiechowie, gm. Maszewo, woj. Lubuskie. Na projekt uzyskano w 2011 r. pozwolenie na budowę wydane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim.
Elementy projektu to: istniejąca gorzelnia rolnicza (w ramach projektu zostanie poddana modernizacji, jej wydajność produkcyjna zostanie zwiększona z 8 mln litrów do 12 mln litrów etanolu rocznie), oraz nowe obiekty: biogazownia i agregaty kogeneracyjne napędzane biogazem, wytwórnia nawozów, laguny ziemne z hodowlą glonów. Zastosowane technologie są znane na świecie i sprawdzone w skali przemysłowej. Innowacyjność projektu polega na połączeniu systemów w zintegrowany układ technologiczny, dzięki czemu uzyskuje się efekty synergiczne. Procesy są zaprojektowane tak, aby uzyskać maksymalne oszczędności energii i materiałów. Wywar gorzelniczy jest substratem dla biogazowni, masa pofermentacyjna z biogazowni zostanie wykorzystana do produkcji nawozów. Laguny z glonami są sposobem na zagospodarowanie dwutlenku węgla oraz oczyszczenie odcieku z masy pofermentacyjnej. Dzięki zastosowaniu hydrolizy termicznej w systemie wykorzystywane będą substraty celulozowe, m.in. kiszonka z kukurydzy, słoma, (która jest odpadem z produkcji rolnej). Wpływa to korzystnie na bilans ekonomiczny projektu, ponieważ taki substrat jak słoma jest tanim odpadem z produkcji rolnej, a jej cena jest stabilna w porównaniu ze zbożem. Dzięki opisanemu wykorzystaniu wszystkich dostępnych w zakładzie elementów, powstały zakład będzie maksymalnie przyjazny środowisku, a jego funkcjonowanie będzie praktycznie bezodpadowe.
Układ utylizacji odpadów organicznych, którego efektem działania będzie powstanie odnawialnej energii: elektrycznej (na własne potrzeby oraz do sprzedaży) i cieplnej. Utylizacja dwutlenku węgla w lagunach glonowych pozwoli na uzyskanie dodatkowego produktu w postaci nawozu organicznego. Proponowana technologia umożliwi produkcję etanolu z surowców celulozowych (zamiennie ze skrobiowymi), który będzie stanowił biokomponent do paliw. System został zaprojektowany w celu optymalnego wykorzystania wszystkich produktów powstających w zakładzie i ograniczenia jego wpływu na środowisko naturalne do absolutnego minimum.
Powyższy układ technologiczny został zgłoszony do Urzędu Patentowego RP jako: "Sposób wytwarzania energii elektrycznej, cieplnej, nawozów i/lub pasz oraz etanolu z płodów rolnych i odpadów poprodukcyjnych w przemyśle rolno-przetwórczym" i zarejestrowany pod numerem P385950.