System wdrażany jest w dwóch lokalizacjach:
Na inwestycję uzyskano w 2012 r. dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka: "Pilotaż-Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku" - Aktualnie (luty 2013 r.) opracowywana jest dokumentacja technologiczno-budowlana.
Na inwestycję uzyskano dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej- Aktualnie opracowywana jest dokumentacja technologiczno-budowlana.
Wytwarzanie etanolu i energii odnawialnej z wywaru gorzelniczego oraz nawozów organiczno-mineralnych z wykorzystaniem biomasy glonowej. Dzięki zastosowaniu Economizera SE Steam Explosion możliwe jest wykorzystanie w biogazowni substratów celulozowych, tj. słoma, która jest odpadem produkcji rolnej. W systemie wykorzystany jest również dwutlenek węgla będący odpadem produkcji etanolu w gorzelni - zostanie on wbudowany w biomasę glonową, która następnie posłuży jako substrat biogazowni oraz półprodukt do wytwarzania nawozów organiczno-mineralnych. Biogaz zostanie wykorzystany do produkcji energii elektrycznej w agregatach kogeneracyjnych. Odpadowa energia cieplna w postaci spalin z agregatów kogeneracyjnych (w systemie Economizer SE Steam Explosion) oraz energia odzyskana z procesów technologicznych zachodzących w gorzelni rolniczej zostanie wykorzystana m.in. do suszenia substratów na nawozy organiczno-mineralne. Odzyskiwane ciepło będzie również zawracane do gorzelni rolniczej.
Układ utylizacji odpadów organicznych, którego efektem działania będzie powstanie odnawialnej energii: elektrycznej (na własne potrzeby oraz do sprzedaży) i cieplnej. Utylizacja dwutlenku węgla w lagunach glonowych pozwoli na uzyskanie dodatkowego produktu w postaci nawozu organicznego. Proponowana technologia umożliwi produkcję etanolu z surowców celulozowych (zamiennie ze skrobiowymi), który będzie stanowił biokomponent do paliw. System został zaprojektowany w celu optymalnego wykorzystania wszystkich produktów powstających w zakładzie i ograniczenia jego wpływu na środowisko naturalne do absolutnego minimum.
Powyższy układ technologiczny został zgłoszony do Urzędu Patentowego RP jako: "Sposób wytwarzania energii elektrycznej, cieplnej, nawozów i/lub pasz oraz etanolu z płodów rolnych i odpadów poprodukcyjnych w przemyśle rolno-przetwórczym" i zarejestrowany pod numerem P385950.